מעסיקים מספרים

סיפור הצלחה בסופר פארם נתניה

כשמדברים עם איריס מנהלת סניף סופר-פארם בנתניה על העובדות עם מוגבלות שהיא מעסיקה ניתן לשמוע בקול שלה עד כמה היא שמחה וגאה בסיפור ההצלחה הזה.
הכל התחיל לפני כעשור, סניף סופר-פארם חדש נפתח ליד כפר עידוד – כפר ייעודי עבור אנשים עם מוגבלות וממש בימים הראשונים נכנסו לחנות אב וביתו נ'- אישה בת 30 עם תסמונת דאון וביררו על אפשרות להעסיק את נ' במקום.
אחרי בירור היכולות וההתאמה לצרכים של המקום התחילה האישה לעבוד בסניף.
בתחילה עבדה נ' בעיקר בסידור סחורה במחסן וככל שהזמן עבר והביטחון שלה גדל הורחב התפקיד שלה. היא התחילה להעלות סחורה לחנות, לתמחר מוצרים וגם לעשות להם "פייסינג" ( סידור מוצרים שהתבלגנו על המדף והפניה שלהם כלפי הלקוח ).
כעבור תקופה, אחרי ההצלחה הגדולה שבהעסקתה של נ', פנה אל איריס רכז התעסוקה בכפר עידוד וביקש לבחון את העסקתה של ק', אישה עם מוגבלות שכלית התפתחותית .
ק' נכנסה לעבוד לצידה של נ' והעבודה אחת ליד השנייה עודדה את שתיהן ותרמה לשניהן גם לעניין בעבודה וגם להספקים טובים יותר.
נ' וק' עובדות כבר שנים בסניף, והן מגיעות מדי בוקר למשמרת בשעה 9:00 בדיוק ומסיימות מדי יום ב13:00 בדיוק.
שתיהן מהעובדות הוותיקות בסניף והן לא מחסירות או מאחרות כמעט אף פעם.
נכון, אומרת איריס, מצד אחד יש להשקיע קצת יותר אנרגיה בהפעלה ובהדרכה שלהן, יש צורך בהוראות מדויקות ומפורטות להפעלתן, אבל מצד שני הן עובדות מאוד מקצועיות, תמיד אפשר לדעת שהן יגיעו לעבודה בזמן ויבצעו את משימותיהן על הצד הטוב ביותר.
במהלך השנים הועסקו בסניף עוד עובדים עם מוגבלות בפרויקטים שונים ובחלק מהמקרים זה גם היה פחות מוצלח, איריס מספרת בכאב על עובד שביקשו מהם לקלוט אבל למרות המאמצים והניסיון שיש להם בהעסקת עובדים עם מוגבלות, הם הבינו אחרי תקופה שהוא לא באמת מצליח לעבוד ולכן נאלצו להיפרד ממנו.
לסיכום מספרת איריס, נ' וק' לא רק שעושות עבודה טובה אלא גם מוסיפות אוירה חיובית ושמחה לכל הסניף לעובדים וללקוחות כאחד .
רוצים לשמוע עוד על העסקת עובדים עם מוגבלות? פשוט כנסו לסניף סופר-פארם בקרית השרון בנתניה ובקשו לדבר עם איריס המנהלת או פנו אלינו ואנחנו כבר נסייע בכל מה שצריך בשביל לדאוג להעסקה מוצלחת משלב הגיוס ולכל אורך תקופת ההעסקה.