מעסיקים מספרים

באיקאה מאמינים באנשים

"במשך 60 שנים איקאה פעלה ליצירת חיי יום יום טובים יותר לאנשים רבים"
זה המשפט הראשון המופיע ב"אודות" באתר החברה ומסתבר שהפעילות הזו באה לידי ביטוי בעוד הרבה דברים מעבר למכירות.
ביקשנו מאנשי איקאה לספר לנו קצת על העשיה שלהם בתחום העסקת אנשים עם מוגבלות ועל שיתוף הפעולה שלהם עם מרכז התמיכה והם התגייסו לעניין בשמחה רבה.

"באיקאה אנחנו מאמינים באנשים" סיפרו לנו "באיקאה נהוג לומר שאנו 'שונים עם משמעות' – כולנו חיים ומתנהלים בסביבה חברתית מגוונת ומורכבת ואנו שואפים להטמיע ערכים של קבלה ונתינה לאחר, אנו מכוונים ליצירת סביבת עבודה של פתיחות מחשבתית, סביבה שבה כולם חשובים, כולם שווים וכולם תורמים!

העסקת עובדים עם מוגבלות באיקאה היא חלק מערכים אלו וחלק מהתפיסה הארגונית שלנו"

באיקאה מועסקים מזה שנים עובדים עם מוגבלות בכל חנויות הרשת ובהתאם להנחיות החוק להעסקת אנשים עם מוגבלות – מינו באיקאה כבר ב- 2015 ממונה לנושא העסקת עובדים עם מוגבלות ונעשו פעולות רבות לקידום הנושא.
אנשי מרכז התמיכה למעסיקים של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות נמצאים בקשר רציף עם איקאה החל משלב גיוס העובדים ובמשך כל תקופת העסקתם ולשמחתנו ניתן לראות סיפורי הצלחה מרגשים ומעוררי השראה בתחום.

בנוסף ממשכים באיקאה לקדם כל העת את המודעות לנושא בקרב המנהלים והעובדים.
כחלק מקידום זה התקיימה במהלך שנת 2018 הדרכה מקצועית  של המרכז לתמיכת מעסיקים בנושא שילוב עובדים עם מוגבלות לכל צוותי משאבי האנוש בארגון.

גם בהיבט של תרומה לקהילה באיקאה לא טומנים ידם בצלחת, לאורך השנים איקאה תומכת בעמותות ובעשייה למען אנשים עם מוגבלות.
איקאה מאמצת שתי עמותות הפועלות עבור אוכלוסיות אנשים עם מוגבלות בישראל : עמותת על"ה ועמותת "כנפיים של קרמבו".
במסגרת שיתוף הפעולה איקאה מקיימת פעילויות משותפות עם העמותות, החל ממפגשים עם החניכים, הרמת כוסית משותפת בחגים ועד יציאה לפעילויות משותפות, דבר המהווה חוויה מעצימה הן לעובדים שלנו והן לחניכים.
בנוסף איקאה מציעה מוצרים של  העמותות למכירה בקו הקופות, כאשר כל ההכנסות מועברות לעמותות.