מעסיקים מספרים

מעסיקים מספרים -חברת כנפית בע"מ

שולה פיין מהבעלים של חברת כנפית בע"מ, המתכננת ומייצרת מוצרים ממתכות וחומרים מרוכבים לתעשיית התעופה ותעשיית המכשור הרפואי, מספרת על הניסיון והחוויה שלה בהעסקת עובדים עם מוגבלות מזה שנים רבות במפעל במגדל העמק.
בשיחה שקיימה עינת דותן זך, מנהלת מרכז התמיכה למעסיקים בצפון, המלווה את שולה בתהליך שילוב אנשים עם מוגבלות במפעל, סיפרה שולה כי מה שהוביל אותה להחלטה להעסיק אנשים עם מוגבלות היה הרצון לתרום לקהילה ולחברה ולתת שוויון הזדמנויות, פרנסה, גם לעובדיםעם מוגבלות.

שולה מדווחת כי מנסיונה,האנשים עם המוגבלות שמשולבים בתהליכי ייצור במפעל שלה, נאמנים לעשייה ובעלי מוטיבציה גבוהה להצליח. בתפישת עולמה, העסקת עובדים עם מוגבלות מעבירה מסר חיובי לשאר העובדים בחברה, לקבלת האחר.

שולה מספרת כי יש אתגרים בהעסקה של עובדים עם מוגבלות הדורשים התגייסות של מנהל המחלקה וכלל עובדי המחלקה לשם עזרה ותמיכה בתהליך הקליטה של העובד עם המוגבלות. לעיתים נדרשת סבלנות והבנה רבה לסייע לעובד להתגבר על הקשיים שלו, להתחשב בו וללמד אותו, בסבלנות וברגישות את העבודה הנדרשת.

עם זאת, במשך הזמן, העובדים במפעל נמצאו כעובדים נאמנים ומסורים מאוד ומבצעים את עבודתם בצורה טובה מאוד.

לצוות במפעל כנפית יש הצלחות בשיקום מצבם הנפשי של עובדים אשר הגיעו עם ביטחון עצמי נמוך שנבע מחוסר יכולת להתפרנס בכבוד. עם הזמן, אנשים אלה, הפכו לאנשים עם ביטחון והערכה עצמית גבוהה, התקדמו בתפקידים במפעל ומהווים היום חלק בלתי נפרד מצוות העובדים במפעל.

ליווי של חברת ההשמה השיקומית ושל מרכז התמיכה במעסיקים סייעו להובלת תהליכים מוצלחים עם העובדים.

הצלחות אלו, לדברי שולה, נותנות סיפוק רב, משוב חיובי ותמריץ להמשיך ולהעסיק עובדים עם מוגבלות נוספים במפעל.

לסיכום, שולה ממליצה למעסיקים נוספים לקחת חלק וולהעסיק עובדים עם מוגבלות.