מעסיקים מספרים

סיפור הצלחה מפי עידו טלר, מנהל מסעדת קיוטו רעננה. ידו מספר על ערך מוסף חברתי וארגוני שנובע מהחלטת בית העסק לחרות על דגלם את שילובם של עובדים עם מוגבלויות.

סיפור הצלחה של מסעדת קיוטו רעננה

הרצון: כמעסיק מה הוביל אותך להחלטה להעסיק אנשים עם מוגבלות?

בקיוטו רעננה, הנושא החברתי חשוב לנו מאוד. בנוסף, רצינו לבנות צוות קבוע ואחראי, ואנחנו מאמינים ביצירת מקום עבודה יציב שבו העסקת עובדים עם מוגבלויות תעניק לנו ספקטרום תעסוקתי מגוון וארוך טווח למרות שההכשרה מצריכה יותר מאמץ.

הכלים: באיזה אתגר נתקלת מאז שהתחלת להעסיק עובדים עם מוגבלות ואיך נעזרת בתמיכה מקצועית?
נתקלת באתגרים שקשורים למוגבלות הספציפית של העובד, שבאה לידי ביטוי בהקשר של קיבעון ויוזמה. חלק מהאתגרים נפתרו ע"י עבודה משותפת עם המלווה המקצועי
וחלק נפתרו על ידינו ברמת ההתאמות מקומיות, אם זה בשינוים לוגיסטים מינוריים ברמה התפעולית ואחרים שעשינו מול הצוות ו/או הלקוחות בהסברה ושינוי נהלים.
מה שכן, לא נעשים ויתורים מבחינתנו והיום הוא כבר עובד כמו כל עובד מהמניין בתפקיד.
ברטרוספקטיבה מה שהיינו צרכים זה עזרה שיווקית והדרכה מול קהל הלקוחות, כיצד "למכור" את העובדה שהם נתקלים בשירות מסוג "אחר".

הרווח: תוכל למנות רווחים לחברה מאז שהתחלת להעסיק עובד עם מוגבלות?
וודאי –
1. יחסי ציבור מצוינים – ברגע שאנשים מבינים שאנחנו עובדים עם אנשים עם מוגבלות, אנו מקבלים פידבקים חיובים ותמיכה נלהבת.
2. קיבלנו עובד מצוין; מתמיד, חרוץ, קפדן ישר, נאמן, מצחיק וחבר אמיתי.
3.ההצלחה שלנו פה, זה לראות שכל יום העובד מגיע לעסק. מהיכרות אישית אני יודע כמה קשה לאנשים עם מוגבלות להתקדם ולכן אנו גאים להיות חלק ממיזם כזה.
מעל הכול, אנחנו באמת מאמינים שזה דבר טוב נכון לעשות, חברה נמדדת ביכולתה לשלב את השונים לתוכה.

מה היית ממליץ למעסיקים אחרים ששוקלים לשלב עובדים עם מוגבלות אצלם?
אני ממליץ לשקול בחיוב וללא צל של ספק העסקת עובדים עם מוגבלויות, עם זאת, להבין שפרויקט מסוג זה כרוך בהרבה השקעה ומאמץ ודורש סבלנות רבה.
לעיתים, נדרשת רמת רגישות גבוהה לצרכי האחר מצד הצוות הניהולי והתיפעולי כאחד ולא כולם מסוגלים להתמודד עם צרכים מיוחדים בשעת לחץ בעבודה.
חשוב מאד להבין את ההשקעה הראשונית שבאמת נדרשת לשילוב אמיתי ונכון –
השקעה שמניבה פירות ארוכי טווח וחיוביים לאורך זמן.
ההצלחה של שילוב אדם כזה במערכת הינה רחבה וכלל מערכתית: הצלחה לעובד, למעסיק, ללקוחות ולא פחות למשפחת העובד והסביבה הקרובה לו.
הדי ההצלחה מורגשים הרבה מעבר לעבודה.