מעסיקים מספרים

סיפור הצלחה מאת מנהל משאבי האנוש של המלון, איתי גרגורד ורכזת הגיוס ליטל לוי-שינדלר שהובילו את העסקתם של עובדים עם מוגבלות במלון .

סיפור הצלחה של מלון קינג דיויד

לפני כחמישה חודשים החלו לפעול שלושת מרכזי התמיכה למעסיקים המעוניינים להעסיק או שכבר מעסיקים אנשים עם מוגבלות, מטעם המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה. מאז הקמתם, נתנו המרכזים שירות למאות עסקים ולכ- 300 מתוכם, נבנתה תכנית ארוכת טווח לשילוב עובדים עם מוגבלות בשורותיהם.

 

אחד מהעסקים הראשונים שהצטרפו לתוכנית היה המלון הותיק "המלך דוד" בירושלים.

מאז תחילת שיתוף הפעולה, נקלטו בהדרגה ארבעה עובדים במגוון משרות. לדברי אדן זריהן, מנהלת התיק במרכז התמיכה בירושלים, המלון קלט את העובדים בצורה מקצועית, יסודית ואנושית. כיום העובדים נהנים ממקום עבודה מספק, חם ומשפחתי ומסביבה ארגונית נורמטיבית ומשלבת.

 

ביקשנו לשמוע על התהליך ממנהל משאבי האנוש של המלון, איתי גרגורד ורכזת הגיוס ליטל לוי-שינדלר שהובילו את מהלך השילוב של העובדים:

 

מה הוביל את המלון להחלטה להעסיק אנשים עם מוגבלות?

מלון המלך דוד, מרשת מלונות דן, הוא בעל משמעות היסטורית רחבה וידוע כמלון יוקרתי, שאל שעריו מגיעים נשיאים ושועי עולם. חשוב היה לנו להראות כי לצד המקצוענות, אנחנו לא שוכחים את הפן האנושי. אחת מאבני הדרך החשובות שמציבה רשת דן והמלון שלנו בפרט, היא לנסות וליצור ככל הניתן לכל עובד סביבה שוויונית בעבודה. זהו יעד חברתי מובהק למען עתיד טוב יותר לכולנו.

 

מהם האתגרים המרכזיים בהם נתקלתם?

צרכים של אנשים עם מוגבלות שונים, לעיתים, מעובדים אחרים. לימוד התפקיד וההשתלבות אורכים זמן ממושך יותר ולאורך כל תקופת העבודה צריך תמיכה וליווי. בנקודות שבהן אנחנו צריכים סיוע ועזרה לגבי איך להתנהל בדילמות ספציפיות, אנחנו פונים לאדן זריהן, מנהלת התיק ממרכז התמיכה.

 

איזו תועלת צומחת למלון מהעסקת אנשים עם מוגבלות?

אין ספק שבהעסקת אנשים עם מוגבלות יש ערך מוסף רב לא רק לאדם עם המוגבלות, אלא לעובדים ולהנהלה כאחד. האינטראקציה בין האדם עם המוגבלות כנותן שירות ובין הלקוחות נותנת רווח עצום לנו כאנשים, ולחברה הישראלית בכלל. אצל העובדים האחרים אנחנו מגלים מסירות ואחריות אחרת. יש להם יותר מוטיבציה וברק אמיתי בעיניים, לממש את מטרות הארגון ולקיים את עבודת הארגון בצורה הטובה והיעילה ביותר.

 

מה היית מייעץ למעסיקים אחרים ששוקלים האם להעסיק אנשים עם מוגבלות?

כדי לקחת חלק אמיתי בחברה ובעולם בו אתה חי, אתה צריך להיות קשוב לכל סוגי האוכלוסייה. כשאתה מעסיק אדם עם מוגבלות שמצליח ליצור אינטראקציה עם אנשים אחרים ולתת להם שירות, ישנה תחושה אמיתית של כל הצדדים שאחד תלוי בשני ואין מי שהוא טוב יותר או פחות.

גם שאר העובדים מרגישים אחריות, לקבל לשורותיהם את האדם עם המוגבלות ולהעביר אליהם תפקידים ומטלות. יש להם תחושת שליחות. העסקת עובדים עם מוגבלות נותנת המון כוח ואנרגיה לארגון ולעובדים כאחד.