מעסיקים מספרים

סיפור הצלחה מפי אריק גולד, מנהל גיוס בחברת תקשוב – חברה מובילה בענף הcallcenter. החברה מעסיקה כיום מעל 30 עובדים עם מוגבלות כנציגי שירות במגוון מוקדים שמפעילה החברה עבור לקוחות עסקיים. החברה מפעילה שמונה אתרים ברחבי הארץ.

סיפור הצלחה של חברת תקשוב

הרצון: מה הוביל את חברת תקשוב להחלטה להעסיק אנשים עם מוגבלות?

כאחת החברות הגדולות במשק, שנוגעת בכל פלחי האוכלוסיה, אנחנו מחויבים – ורוצים – להעסיק גם פלח זה של האוכלוסיה, אנשים עם מוגבלות.

גילינו שאנשים עם מוגבלות, המתאימים לסוגי העבודות שאנחנו מציעים,  מפגינים מחויבות לעבודה ולמקום העבודה, רואים בנו מקור פרנסה לטווח ארוך, והם עובדים מצוינים. שווה לנו להשקיע בהם.

בנוסף לכך, אנחנו מעריכים את המענקים של משרד התמ"ת ורואים אותם כהוקרה בהשקעה שאחנו מוכנים לעשות כדי לקלוט עובדים מצוינים ומחויבים לאורך זמן.

כלים: באיזה אתגר נתקלתם מאז שהתחלתם להעסיק עובדים עם מוגבלות ואיך נעזרתם בתמיכה מקצועית?

העסקה של עובדים עם מוגבלות, בשונה מעובדים מן המניין, חייבת להיות מלווה בתמיכה מצד גורמי ההשמה, ולו בגלל הצרכים המיוחדים שיש לעובדים האלה: צרכים שיכולים להתבטא במחסומים בעבודה מול עובדים מן המניין, בפערים בתפיסת העבודה, ועצם היציאה לשוק העבודה לאחר תקופה בה אולי לא עבדו. לכל אחד קשיי הסתגלות משלהם ולצורך כך נדרשת התייחסות וליווי שהוא פרטני. כמעסיק אנחנו לא יכולים לנגוע בכל אחת הבעיות ולכן נעזרנו בתמיכה מבחוץ.

עובדת מקצועית ליוותה אותנו לאורך כל הדרך – בשלב ההדרכה, מכיון שעקומת הלמידה לעיתים איטית יותר ושם נדרשים לגשר בין המדריכים לבין העובדים עם מוגבלות, בשלב הגיוס ולאורך ההעסקה.

הרווח: תוכל למנות רווחים לחברה מאז שהתחלתם להעסיק עובדים עם מוגבלות

הרווחנו:

  • עובדים מסורים ויעילים. ברגע שהתגברנו על אותם חסמים או קשיים, העובדים הפכו להיות כעובדים מן המניין ובעלי מוטיבציה גבוהה במיוחד.
  • כחברה גדולה, אנו מצליחים להעביר מסר ברור לציבור העובדים שלנו וגם למשק הישראלי, שאנחנו מאמינים בהעסקת אנשים עם מוגבלות. זה משהו שנכון לחברה, הן מבחינה חברתית והן מבחינה כלכלית.

המלצה: מה היית ממליץ למעסיקים אחרים ששוקלים לשלב עובדים עם מוגבלות אצלם בחברה?

1) לעבוד מול גופים מסודרים ולדאוג שיש ליווי ותמיכה בכל השלבים: גיוס, הדרכה וקליטה. הדבר קריטי להצלחה.

2) לבוא עם נכונות וראש פתוח, ועם גמישות מחשבתית הן בתפיסה הניהולית והן ביישום, בהוצאה לפועל.

הרווח כולו של המעסיק!