מעסיקים מספרים

סיפור ההצלחה של מסעדת "BBB"

סיפורו של "BBB- בורגוס בורגר בר- סניף חיפה"

כחלק מהפעילות של מרכז תמיכה למעסיקים באזור הצפון, נפגשה מיטל  וינברגר, מנהלת תיק מטעם מרכז תמיכה למעסיקים, עם כפיר מרדכי, זכיין של רשתBBB ובעל הסניף ברמת ישי ובחיפה (בשותפות עם יוסי דדון).

BBB- בורגוס בורגר בר- היא רשת מסעדות בורגר בר בסגנון דיינר אמריקאי. הסניף החיפאי הוא הסניף ה-20 של הרשת, סניף מטופח ומרשים, אשר מעניק חווית אכילה מיוחדת לילדים בהציעו משחקים שונים המיועדים לגילאים הצעירים, כמו כן מכיל מסכי ענק בהם יכולים לצפות הסועדים במשחקי ספורט מכריעים ועוד.

במהלך הפגישה הראשונה, כפיר שיתף כי הוא מעסיק עובדת בעלת מוגבלות בסניף של BBB שברמת ישי. הוא תיאר התנסות זו כחיובית והביע נכונות ופתיחות לשלב עובד או עובדת נוספים גם בסניף החדש העומד להיפתח בשדרות מוריה בחיפה. פגישה זו היוותה נקודת התחלה של מסע משותף שמטרתו לשלב בסניף החיפאי עובד (או עובדת) אשר ימצא מקום עבודה משמעותי, ישתלב בצורה מוצלחת בקרב העובדים וימלא את תפקידו בצורה טובה, אשר תייעל את ההתנהלות בעסק, כפי שהוגדר בפגישה- win win situation…

לאחר הגדרת התפקיד וקיום יום ראיונות, אשר אפשר למתמודדים שונים להציע את מועמדותם לתפקיד, התקבלה לעבודה בחורה מקסימה בשם לילך שהחלה לעבוד ב- 21.4.2013 כעובדת אריזה. ליווינו את כפיר לאורך החודשים האחרונים ולאחר מספר חודשי העסקה ביקשנו ממנו לשמוע את תחושותיו ומחשבותיו:

מה הוביל אותך להחלטה לשלב עובד/ת בעל/ת מוגבלות בסניף החדש שפתחת בחיפה?
"הניסיון הטוב שיש לי עם עובדת בעלת מוגבלות במסעדת BBB ברמת ישי והגישה הבריאה של מנהלת התיק שהגיעה אליי לפגישה… הם אלו שגרמו לי להחליט לשלב את העובדת בכוח האדם של מסעדת ה-BBB בחיפה".

מהם האתגרים המרכזיים בהם נתקלתם?
"האתגר העיקרי מבחינתי זה בגישה, בגישה שלנו כמעסיקים ובגישה של חבריה לעבודה של לילך. ברגע שלמדנו להכיר אותה, גילינו בחורה נעימה שבאה לעבוד כמו כולם וכך גם צוות העובדים למד להתייחס אליה כאל "עוד" עובדת במקום. נכון, מידי פעם היא צריכה יותר עזרה מעובד אחר (סחיבה של קרטונים, קיפול שולחן, הסבר נוסף על מטרת העבודה וכו') אבל היא מחפה על זה בחריצות שאין להרבה עובדים…"

מה התועלת העיקרית שלדעתך מרוויח העסק כתוצאה מהעסקתה של לילך?
"חוץ מזה שלילך היא עובדת נעימה וחרוצה, קיימת התועלת אותה אנו מרוויחים כבני אדם והיא לדעתי חשובה בהרבה. למעשה דרכנו משתלב אדם בעל מוגבלויות בסביבת עבודה "רגילה" לחלוטין והסיפוק הוא אדיר!"

מה תוכל לייעץ למעסיקים אחרים, אשר מתלבטים אם להעסיק עובד בעל מוגבלות?
"למעסיקים אחרים הייתי ממליץ לא לחשוש להעסיק עובד בעל מוגבלות למרות הכותרת המפוצצת… אך עם זאת לקחת עובד שכזה לתפקיד ממנו גם אתם מפיקים תועלת ולא "לתפור" תפקיד לא הכרחי כי בסוף גם העובד יפגע מכך…"