מעסיקים מספרים

הגענו למסקנה שהחברה כעת מספיק גדולה ובוגרת בכדי לתרום חזרה לקהילה ולכן בחרנו בין היתר לשלב אנשים עם מוגבלויות כעובדים מן המניין. אנחנו מאמינים כי העסקת עובדים עם מוגבלויות לא רק תורמת לעובד עצמו, אלא גם לעובדי החברה בחשיפה אל השונה וקבלת האחר. המסר שלנו למעסיקים: לא להסס! חשוב להבין מהן הדרישות שלכם כחברה כך שתוכלו לאתר את העובד המתאים ביותר לצורכיכם. מרכז התמיכה למעסיקים לשילוב אנשים עם מוגבלויות עושה בדיוק את זה, ומלווה את החברה לאורך כל הדרך.

בנוסף לתרומה לעובד עצמו, עובדי החברה נתרמים – בחשיפה אל השונה וקבלת האחר.

הרצון: מה הוביל את חברת נובלוס די אקס להעסיק אנשים עם מוגבלויות?

אנחנו חברת סטרטאפ בתחום הביוטק אשר מונה 15 עובדים. הגענו למסקנה שהחברה כעת מספיק גדולה ובוגרת בכדי לתרום חזרה לקהילה ולכן בחרנו בין היתר לשלב אנשים עם מוגבלויות כעובדים מן המניין. אנחנו מאמינים כי העסקת עובדים עם מוגבלויות לא רק תורמת לעובד עצמו, אלא גם לעובדי החברה בחשיפה אל השונה וקבלת האחר.

 הכלים: באילו אתגרים נתקלת מאז שהתחלת להעסיק עובדים עם מוגבלויות וכיצד נעזרת במרכז?

מרכז התמיכה למעסיקים עזר לנו רבות בתהליך האיתור והגיוס, החל באיתור צרכים ממוקד של החברה וכלה בשמירת קשר רציף איתנו גם לאחר תקופת ההתאקלמות של העובד.

 הרווח: האם תוכל למנות רווחים נוספים לחברה מאז שהתחלת להעסיק עובד עם מוגבלויות?

מצאנו עובד נהדר, ההתאקלמות שלו הייתה חלקה ומהירה ולא נתקלנו בכל קושי בהעסקתו. מעבר לעבודה יעילה ושילוב מוצלח במרקם החברתי בחברה, היינו רוצים להרחיב את תחומי האחריות של העובד כך שיעסוק בעבודה מעבדתית מורכבת יותר.

 מה היית ממליץ למעסיקים אחרים ששוקלים לשלב עובדים עם מוגבלויות אצלם?

לא להסס!
חשוב להבין מהן הדרישות שלכם כחברה כך שתוכלו לאתר את העובד המתאים ביותר לצורכיכם. המרכז לתמיכה במעסיקים לשילוב אנשים עם מוגבלויות עושה בדיוק את זה ומלווה את החברה לאורך כל הדרך.